Na svetovnem pokalu za drone razglašeni najboljši piloti brezpilotnih letal na svetu

Na svetovnem pokalu brezpilotnih letal so razglašeni najboljši piloti na svetu

Prvaki svetovnega pokala STM v dronih, ki je bil organiziran v okviru TEKNOFEST -a, kjer se je ostro pomerilo 22 tekmovalcev iz 32 različnih držav.

STM, ki razvija inovativne in nacionalne rešitve s pomembnimi prispevki k turški obrambni industriji in razvoju nacionalne tehnologije, še naprej prispeva k prihodnosti sektorja s svojimi deli za mlade. STM, ki razvija izdelke in rešitve na številnih področjih, od vojaških pomorskih platform do taktičnih mini sistemov UAV, od kibernetske varnosti do satelitskih in vesoljskih tehnologij, pod vodstvom predsedstva obrambne industrije (SSB) s svojimi mladimi in dinamičnimi vision, sodeloval na STM svetovnem pokalu brezpilotnih letal, najboljši na svetu Podprl je tudi boj pilotov brezpilotnih letal.

V Istanbulu so se srečali najboljši piloti brezpilotnih letal na svetu

Na STM svetovnem pokalu Drone 2021 je nastopilo 22 športnikov iz 32 držav, od Mehike do Rusije, od Nemčije do Amerike. Naša država na dirkah Atakan leča (15) Doruk Cengiz (11) Batu Erilkun (13) in Huseyin Ablak (25) je predstavljal 4 pilote brezpilotnih letal. STM World Drone Cup se je prvi dan začel s preizkusnimi leti, na katerih so tekmovalci lahko spoznali progo. Drugi dan so tekli kvalifikacijski krogi. V kvalifikacijskih skupinah, ki so nastale ob koncu kvalifikacij, se je 32 pilotov trudilo, da bi prišlo do finala. Evan Turner iz ZDA je v velikem finalu zasedel prvo mesto in osvojil nagrado 30.000 TL. Marvin Schapper iz Lichtensteina je na drugo mesto uvrstil 20.000 TL, na tretje mesto pa se je uvrstila Killian Rousseau iz Francije in osvojila 10.000 TL.

S svetovno podelitvijo nagrad, ki je potekala v nedeljo, 26. septembra, se je pripeljal najboljši piloti na svetu z droni.

"V rokah mladih je, da Turčijo spremenijo v državo, ki proizvaja nacionalne tehnologije"

Özgür Güleryüz, generalni direktor STM, je ponosen, da je podjetje, ki služi naši državi na širokem področju, od pomorskih platform do taktičnih mini sistemov UAV, od kibernetske varnosti do satelitskih in vesoljskih tehnologij, pa tudi kot direktor mednarodne organizacija, kot je svetovno prvenstvo v dronih, ki združuje najbolj nadarjene pilote na svetu, je dejal.

Güleryüz je poudaril, da so vsi štirje naši mladi ljudje ponosni na našo državo, saj so predstavljali največjo svetovno organizacijo dirk z brezpilotnimi letali in da bodo še naprej podpirali našo mladino na tem področju.

Güleryüz je poudaril, da je srečanje z otroki in mladimi na TEKNOFEST -u v Istanbulu zelo pomembno za STM; »Kot podjetje uporabljamo svojo dinamično strukturo ob vsaki priložnosti, da napredujemo tako sami kot naša industrija. V rokah naše mladine je, da Turčijo spremenijo v državo, ki proizvaja nacionalne tehnologije. Kot podjetje, ki se tega zaveda, pripisujemo velik pomen doseganju mladih, da delijo svoje znanje in inženirske izkušnje. “ je dejal.

Viri: Obramba turško