Končalo se je tekmovanje na daljavo za jadralno padalstvo Ali Mountain

Tekmovanje v gorskem jadralnem padalstvu Ali se je končalo

Končalo se je tekmovanje na daljavo v gorskem jadralnem padalstvu, ki sta ga letos že dvanajstič organizirala Občina Talas in Zveza letalskih športov. Nagrade so zmagovalcem tekmovanja podelili z organizacijo.

Slovesnosti, ki je potekala na pristanišču za jadralno padalstvo Ali, so se udeležili tudi župan Talasa Mustafa Yalçın, guverner okrožja Talas Yaşar Dönmez in generalni sekretar Turške zveze letalskih športov Mehmet Turhan.

2 URANKIRANA TURSKA IMENA

V generalni razvrstitvi tekmovanja je na prvo mesto prišel Hadi Heidari Dastjerdi iz Irana, na drugo mesto je prišel Soheil Barikani iz iste države, na tretje pa Umut Aslan.

Prve tri v športni klasifikaciji so sestavljala iranska imena. Prvo mesto je zasedel Erfan Ottoec, drugo mesto je prevzela Fateme Eftekhari, tretje pa Hadi Heidari Dastjerdi.

V ženski razvrstitvi je prvo mesto osvojila Gülşah Hoş, drugo mesto je zasedla Doria Krosnova iz Rusije, tretje pa Fateme Eftekhari iz Irana.

"FUNKULARNI SISTEM V LETU 2023, INSAALLAH, BOŠ IZVEL"

Prvič na slovesnosti je predsednik Yalçın izjavil, da so med tekmovanjem nastale zelo lepe podobe in dodal, da želijo biti gostitelj naslednjega prvenstva. V svojem govoru je predsednik Yalçın omenil, da bo na gori Ali zgrajen sistem vzpenjač, ​​in izjavil, da želijo športnike do vrha na gori Ali leta 2023 prepeljati z vzpenjačo, ne z avtomobilom ali minibusom, in da nameravajo jih leta 2023 usposobiti za dirke. Čestitajoč zmagovalcem turnirja je predsednik Yalçın izjavil, da je celo pogum za letenje zelo pomemben. Predsednik Yalçın je dejal, da sta se med tekmovanjem poškodovali 2 osebi, ki prav tako pozorno spremljata njihovo zdravstveno stanje.

HVALA guvernerja DÖNMEZA PREDSEDNIKU YALÇINU

Guverner okrožja Talas Yaşar Dönmez, ki je pozneje prišel na stopničke, je dejal: "Najprej bi se rad zahvalil županu Yalçınu, ker je gostil tako lepo organizacijo in je v naš okrožje prinesel tako lep objekt z dobro novico, ki jo je pravkar predstavil. dal. Rad bi se zahvalil naši zvezi in udeležencem. Dodali ste barvo našemu okrožju. "

Po nagovorih se je začela podelitev nagrad in prvenstvo končalo s podelitvijo zmagovalcev.

Dirke, ki se jih je udeležilo 80 športnikov iz Turčije, Rusije, Avstralije in Irana, so se začele 24. avgusta.