Objavljeni reprezentanci Formule Kite in IQFoil

Objavljeni sta reprezentanci formule kite in iqfoil

Navdušenje se je končalo v tečajih Formule Kite in IQFoil na dirkah za izbor reprezentance TYF 2021, ki so vključene v Program aktivnosti Turške jadralne zveze za leto 2021. Pomorski klub Urla in Urla İçmeler Po koncu dirk, ki jih je gostil Športni klub Windsurf, so bili določeni športniki, ki so bili upravičeni do vstopa v državno ekipo.

Ejder Ginyol iz jadralnega kluba Ankara je v kategoriji Formula Kite Men osvojil prvo mesto, na drugo mesto je prišel Armağan Ersolak iz posamezne dirke, na tretje pa Derin Cem Baba iz Športnega kluba za iskanje in reševanje AKUT. V kategoriji Formula Kite ženske je prvo mesto zasedla Derin Atakan iz kluba Urla Deniz, drugo mesto Peri Mina Mete iz Urla Skateboarding in Kite Surfing Sports Club, Deep Sea Sorguç iz Športno-reševalnega kluba AKUT pa tretje mesto. V kategoriji Formula Kite U19 je prvo mesto osvojila Derin Cem Baba iz Reševalnega športnega kluba AKUT Arma, drugo mesto je osvojila Derin Atakan iz kluba Urla Deniz, tretje pa Sarp Bulut iz Športnega kluba Oli. V kategoriji Formula Kite U16 je na prvo mesto prišel Derin Atakan iz morskega kluba Urla, na drugo mesto je prišel Poyraz Aksakal iz športnega kluba za iskanje in reševanje AKUT, na tretje pa Derin Deniz Sorguç iz istega kluba.

Prvo mesto je zasedel Kuzey Öztaş, ki je posamično nastopal v kategorijah IQFoil za moške in moške do 21 let, Berke Özay iz jadralnega kluba Windsurf Çağla Kubat pa je zasedel Batuhan Arslan iz jadralne podružnice športnega kluba Göztepe. V kategoriji žensk IQFoil se je na prvo mesto uvrstila Ayşe Zeynep iz Športnega kluba İçdaş, druga Merve Vatan in tretja Fulya Ünlü iz jadralne podružnice športnega kluba Göztepe. V kategoriji žensk IQFoil U21 je prvo mesto zasedla Ayşe Zeynep Türkoğlu iz Športnega kluba İçdaş, drugo mesto Merve Vatan, tretje mesto pa Çağla Kubat Windsurf in Elif Ercan iz Jadralnega kluba.