Hatice Kübra İlgün, ena od športnic projekta olimpijskih mater, je osvojila bronasto medaljo

Hatice Kubra Ilgun, ena izmed športnic projekta olimpijskih mater, je osvojila bronasto medaljo

Hatice Kübra İlgün, ena izmed športnic projekta olimpijskih mater, ki ga je P&G sprožil za širjenje športne kulture v Turčiji, je na olimpijskih igrah v Tokiu 2020 osvojila bronasto medaljo v kategoriji taekwondo.

Hatice Kübra İlgün, ena izmed 2020 športnic, ki se lahko udeležijo olimpijskih iger v Tokiu 29, ki jo podpira Procter & Gamble (P&G), eno največjih svetovnih podjetij za osebno nego in čistilna sredstva ter proizvajalec blagovnih znamk, kot so Fairy, Prima in Ariel so s projektom Olympic Mothers. Osvojili bronasto medaljo. Hatice Kübra İlgün, ki zastopa Turčijo v taekwondou v 57 kilogramih, je svojemu uspehu dodala novo, saj je odpravila tekmece.

İlgün, rojen v Karsu leta 1993, je dejal: »Očetu sem obljubil, da bom zavijal turško zastavo z osvojitvijo medalje na olimpijskih igrah. Moj cilj je bil osvojiti medaljo na olimpijskih igrah. Moja največja motivacija je, da dam zgled športnicam, ki pridejo za mano v taekwondo kategoriji, v kateri tekmujem. İlgün, ki je v 5. pokalu evropskega predsednika, ki je bil na Švedskem, osvojil zlato medaljo, je o projektu Olimpijske matere dejal tudi naslednje: "Zelo pomembno je, da mladim športnikom, zlasti staršem, vlivamo samozavest in da imamo mati in navijači, ki jih vedno podpirajo. Projekt olimpijskih mater je ena od teh pomembnih podpor. Daje upanje v prihodnost s podporo, ki jo daje vam, materi in mladim športnikom, ki bodo v prihodnosti predstavljali našo državo. Ta projekt je zelo pomemben v smislu ozaveščanja mater o športu in zagotavljanja, da so njihovi otroci uspešni na tem področju, jim vcepiti tako dobro navado in postati zdravi posamezniki. Finančna in moralna podpora, ki jo P&G daje športnikom, je velika vrednost za prihodnost, polno uspehov. "