Mestni gozd Yakuplu, velik 50 tisoč kvadratnih metrov, je bil dan v uporabo

V uporabo je bilo predanih tisoč kvadratnih metrov mestnega gozda Yakuplu
V uporabo je bilo predanih tisoč kvadratnih metrov mestnega gozda Yakuplu

Predsednik İBB Ekrem İmamoğlu je odprl 50 tisoč kvadratnih metrov velik mestni gozd Yakuplu. Poudaril je, da je njihov cilj ustvariti zeleno in primerno za življenje mesto, İmamoğlu je poudaril, da so zeleni projekti "nacionalni" in ne projekti, kot je Betonski kanal. „To ni kanal v zadevi, imenovan„ Kanal “; te stavbe postaviti desno in levo. To je bistvo. Rekel je, da je vprašanje spet čustveno, İmamoğlu je dejal: „Te službe ne moremo prenašati. Istanbul je prišel tako daleč. Tu ne moremo stati. Z avtoriteto v roki ne morete spraviti v težave prihodnosti mesta Istanbul. Prihodnosti Turčije ne morete ogrožati. Mramornega morja ne morete uničiti, "je dejal.

Ekrem İmamoğlu je v Yakupluju odprl območje hrastovega nasada, ki si ga prizadeva v obdobju županovanja Beylikdüzü, a ga je osrednja uprava dodelila mestni občini Istanbul kot predsednik IMM in pod imenom "Mestni gozd Yakuplu". Župan Beylikdüzüja Mehmet Murat Çalık in župan Esenyurta Kemal Deniz Bozkurt sta na otvoritvi spremljala İmamoğluja. Beylikdüzü je svojim sosedom rekel: “Bilo je lepo, kajne? Zelo mi je bilo všeč, ne vem, ali je bila tudi vam všeč, «je İmamoğlu o zelo zanimivem spominu na Mestni gozd Yakuplu povedal takole:

PRIPOVEDALA ZGODBO O YAKUPLUJU

»Včasih, ko se dotakne teh spominov, se pravi, da ima spomin vsepovsod; se dogaja. To se zgodi v Beylikdüzüju. Še posebej v tem zadnjem političnem procesu nas žal ne preseneča. Slišali smo, da bo ta gozd razpisan ... Naš ravnatelj Yüksel Kol iz Yakupa je temu najbližja priča, prebivalci Yakupluja so priče. „Gospod, razpisal se bo ...“ Tu smo že prej razpravljali o študiji na področju zdravja. Ljudje so tukaj začeli kampanjo, rekoč: "Ta država zdaj potrebuje naravo, zelenje in gozdove." Naše društvo Beylikdüzü Home je zbralo na tisoče, celo več kot 10 tisoč podpisov. Šli so do ministrovih vrat in ministru povedali, da je bil ta postopek napačen. Že takrat ga je spremljal gospod Akif Hamzaçebi (namestnik v Istanbulu). Člani sveta so obiskali našega sedanjega namestnika predsednika poslanske skupine Doğan Bey (Subaşı) in se z njim pogovarjali. Na tem mestu se bo odprl razpis za zasebna podjetja. En dan pred razpisom je bil razpis preklican. Bog vas blagoslovil; Ministrstvo za gozdarstvo v tistem obdobju je vsaj upoštevalo naš odziv, odziv državljanov in ga odpovedal. Takoj zatem smo kot župan Beylikdüzüja poslali pismo, v katerem smo rekli: "Dajte to mesto Beylikdüzüju, mi pa ga bomo zaščitili in razvili v isti gozdni državi ter ga naredili za športno igrišče itd." Na naše pismo se seveda niso odzvali. Mesec dni kasneje so rekli: "Mi vam tega mesta ne damo kot občina Beylikdüzü, ampak ga podeljujemo metropolitanski občini Istanbul." Ko smo to storili, smo se nekoliko jezili in zmagali v istanbulski metropolitanski občini. Šala je seveda, toda po tem, ko smo zmagali v predsedstvu IMM, smo o tem mestu takoj razpravljali z mojimi prijatelji in ga zasnovali. «

“HRAST TU PRIHRANIMO”

İmamoğlu je dejal, da je območje, ki ga je treba odpreti, zgodovinski gozd, ki ga sestavljajo hrasti, in dejal: »Vidite naše hraste, ki so zelo stari. Recimo to žalostno; tukaj smo pravzaprav rešili hrast. Pravzaprav smo tu izgubili veliko hrastov, predvsem zaradi goste gradnje v okolici, preusmerjanja voda in težav z odvodnjavanjem. Z resno infrastrukturo, tesnim drenažnim sistemom je življenje dreves tukaj rešeno. Posajenih je bilo na stotine odraslih dreves, zasajenih novih dreves; predvsem hrast.

Z drugimi besedami, prinesli smo gozd, ki bo kmalu spet izginil v prihodnosti kot gozd. S čim se meri, kako se meri? Ničesar ni mogoče izmeriti. Naj vam povem velikost? Poglej pogled tik pred seboj. Tam je razgled. Tam boste videli tiste velike betone, ki so videti kot gozd. To je Esenyurt. In na žalost vidite okrožje, kjer se je zgodila ena najglobljih turških katastrof obnove. Osebno sem bil priča 32.-33. Tam sem korak za korakom doživljal, kako je bilo storjeno to zlo. Občasno sem izrazil tudi svoje odzive, čeprav tu ne živim. Zdaj, za božjo voljo, vas prosim; Je lepa ali je to lepa?

“ZAČELI SMO 'VRNITEV' ESENYURT-a"

Izpostavil je, da je župan Esenyurta Kemal Deniz Bozkurt prevzel velik izziv, İmamoğlu pa je dejal: "To je velik izziv; ni tako. Prevzel je center, kjer se je v enem letu preselilo in naselilo 60-70 tisoč ljudi. Z vami bomo z vsemi močmi. Organizirali bomo preobrat Esenyurta, postopek, kako lahko ponovno postanemo srečno mesto, skupaj z mojim cenjenim predsednikom. Njegovo delo je zelo težko; Vem, vendar nam bo uspelo. Uspelo bo tudi mojemu predsedniku Kemalu Denizu. Prebivalci Esenyurta bi morali pomagati. Skupaj nam bo uspelo tako, da se bodo ljudje s socialno solidarnostjo obrnili od narobe, ponekod pripovedovali in dali lekcije. Obstaja globoka revščina, globoka koncentracija beguncev. Zakaj to povem? Rekel je: "Življenje je tako lepo."

»DELATE NAPAK; NAZAJ PRI NAPAKI "

Poudaril je, da je njihov cilj ustvariti zeleno in primerno za življenje mesto, je İmamoğlu nadaljeval svoj govor, kot sledi.

"'Gospod, zgradili bomo kanal, Istanbul bo rešen. To je nacionalni projekt. ' Za božjo voljo; Ali obstaja bolj nacionalni projekt kot ta? Zaščita narave je zaščita življenja. Za zaščito in razvoj narave, povečanje zelenih površin in reševanje prihodnosti. Poglej, tako jasno je. Prvo vprašanje na svetu je zaščititi zeleno in se boriti proti globalnemu segrevanju. Ker je kršitev narave varnostno vprašanje; življenjsko nevarna. V zvezi s tem naj poudarim, kaj nam je bilo obljubljeno: To ni kanal v zadevi, imenovan „Channel“; te stavbe postaviti desno in levo ... To je bistvo. Spet je čustveno. Te službe ne prenesemo. Istanbul je prišel tako daleč. Tu ne moremo stati. To ni predstava. Za božjo voljo, ne. Toda glej, to se zgodi. "Gospod, urejamo vrtove ljudi," Bog vas blagoslovil. Naredi več. Naredite več zelenih površin; a tega ne delaj. Odpravi to napako. Vztrajamo, prosimo vas, obrnite se od svoje napake. Delate narobe. Z avtoriteto v roki ne morete spraviti v težave prihodnosti mesta Istanbul. Prihodnosti Turčije ne morete ogrožati. Mramornega morja ne morete uničiti. Razlogov je veliko. Torej od tu moram sporočiti to globoko sporočilo. "

"NAŠE NALOŽBE V ZELENIH STRANIH SO MOČNE"

Rekel je: "Naše naložbe v zeleno gre zelo močno," je dejal İmamoğlu, "v to mesto bomo prinesli milijone kvadratnih metrov. Delali bomo v Istanbulu, od vzhoda proti zahodu, saj si prizadevamo za razvoj takšnih območij, njihovo boljše življenje in zaupanje prihodnosti, tako v Beylikdüzüju kot v Esenyurtu. Kmalu bom končal s pogovorom. Od tu se bom po morju odpravil v Tuzlo. Z enega konca na drugega. Tam bomo govorili o teh stvareh. Varstvo okolja ... Imam srečanja v organizirani industriji. Tam imamo postopek, da rešimo ribnik. Preučili bomo številna vprašanja in tam še naprej delali, «je dejal.

"ISTANBUL POTI ZELO LEPO CESTO"

Poudaril je, da je Istanbul stopil na zelo lepo pot, je İmamoğlu dejal: „V Istanbulu bo vse zelo dobro. Ali veste, od kod mi to prepričanje, pogum in odločnost? V otroštvu, ko sem se na travniku kar tako spustil s hriba do morja, sem odraščal ob vnosu kisika, bodisi sem čutil, da narava ali pogum prihaja od tam. Vsa moja naravnost, vsa moja iskrenost prihaja od tam. Na tem travniku se bodo otroci te regije valjali v travi. Zbežali bodo po tem hribu. Uživali bodo v svobodi, odločnosti, znanju, spoštovanju narave, zavedajoč se, da bo svet postal lepši, ko se bodo ljudje imeli radi, in tako damo najboljše darilo novi generaciji. Kako srečni smo. Hvala vsem, ki ste prispevali, «je dejal.

ÇALIK: "V ISTANBULU IMM DELUJE V SODELOVANJU Z OKRUŽNIMI OBČINAMI"

Župan Beylikdüzüja Çalık je v svojem govoru uporabil tudi naslednje izraze: »Danes se spet zavedamo, kako močna je koordinacija in sinergija, ki izhaja iz koordinacije. Ker; Zdaj je v Istanbulu metropolitanska občina, ki se ne bori z okrožnimi občinami, ampak sodeluje in deluje usklajeno. To je velika priložnost tako za Beylikdüzü kot za Istanbul. Doživimo moč in srečo sodelovanja z metropolitansko občino Istanbul in ustvarjanja sinergije. Zahvaljujoč temu smo v Beylikdüzüju opravili zelo pomembna dela. Napredek smo dosegli na številnih področjih, od infrastrukture do nadgradnje in prevoza. Rekli smo, da bo Beylikdüzü dih Istanbula. Vdih v kulturnih in umetniških dejavnostih, ki jih izvajamo. V parkih, ki jih gradimo, se zadiha. Na naših vrtovih življenja je dih. Mi; Vzgajati želimo generacije, ki se ne borijo z naravo, ampak živijo v sožitju z naravo. V ta namen sprejemamo urbanistično načrtovanje, ki je združljivo z naravo in spoštljivo do okolja. Z mestnim gozdom Yakuplu s površino 50 tisoč kvadratnih metrov, ki smo ga danes odprli, prinašamo povsem nov bivalni prostor tako v našo sosesko Yakuplu kot v Beylikdüzü. Zahvaljujem se našemu predsedniku Ekremu İmamomluju in njegovim kolegom, da so omogočili ta projekt in za sodelovanje. "

Po govorih je bilo izvedeno rezanje traku in obratovanje mestnega gozda Yakuplu.

Armin

sohbet

Najprej komentirajte

Yorumlar