Marathonİzmir se je zapisal v zgodovino

Maraton
Maraton

Rezultat Etiopljanke Tsegaye Getachew 42, ki je na drugem mednarodnem maratonu Izmir tekmoval na 2.09.35 kilometrov, je bil zabeležen kot najboljši čas doslej tekanih pri nas. Čeprav to razkriva prednost proge v Izmirju, je napovedovalo tudi mednarodne rekorde v prihodnjih letih.

Danes je potekal prvi mednarodni maraton v zgodovini Izmirja, Maraton, drugi Izmir, Etiopec Tsegaye Getachew iz Etiopije pa je osvojil prvo mesto na 42-kilometrski 195-metrski dirki z neverjetnim časom 2.09.35. . Moški Tsegaye Getachew v mejah Turčije so s tem pogojem dosegli najboljše maratonske rezultate do danes. Tako se je Marathonİzmir zapisal v zgodovino kot maraton, v katerem je bilo v drugi državi izpeljana najboljša stopnja pri nas.

Med moškimi 42 kilometri je bil drugi z 2.09.38 Etiopec Balew Yihunie, tretji pa Kenijec Edwin Kipngetich z 2.09.41. V prvih treh sta bili prikazani tudi stopnji Yihunie in Kipngetich. Tako se je pokazalo, da je Matonİzmir primerna dirka za prednost proge in mednarodne rekorde v prihajajočem obdobju.

Zmaga pri ženskah kenijskih Moges

Pri ženskah je Kenijka Betelhem Moges postala prva športnica, ki je ciljno črto prečkala z 2.25.25, na drugo mesto pa se je uvrstila Letebrhan Haylay Gebreslasea iz iste države z 2.26.21 in Judith Jeptum Korir iz Kenije z 2.26.52 Dilan Atak, naša športnica, je z 2.50.18 zasedla osmo mesto.

Velik uspeh Ufuk Arda iz Izmirja

Ufuk Arda iz Izmirja Büyükşehir Belediyespor se je med 42 turškimi športniki na 2.25.39 kilometrov najbolje uvrstil z 15 kot 1987. mesto. Športnik, rojen leta XNUMX, je z velikanskim dirkanjem, ki je bilo priča veliki konkurenci kenijskih in etiopskih športnikov, osvojil zelo pomemben naslov.

Start maratona na 42 km v İzmirju je 311 športnikov in podžupan občine Metropolitanska občina İzmir Mustafa Özuslu dal nad bulvarjem irair Eşref. Športniki so se prvič vrnili s pomola Bostanlı, potem ko so se odpravili na Altınyol pred postajo Alsancak in sledili plaži. Po tem prvem ovinku so tekači sledili isti progi in se v IzmirMarini odpravili na drugi ovinek, tokrat čez Bulevar Mustafa Kemal Beach, drugi maraton v zgodovini Izmirja pa se je končal na trgu Lozana, kjer se je začel.

Znana imena so se začela

Namestnik generalnega sekretarja občine İzmir Ertuğrul Tugay, predsednik oddelka za mladino in šport občine İzmir Hakan Orhunbilge, predsednik občine İzmir Ersan Odaman, provincialni direktor za mladino in šport Izmir Murat Eskici, predsednik fundacije združenja športnih klubov Izmir Ali Erten, namestnik predsednika kluba Göztepe Kandidirali so tudi Papatya, regionalni predstavnik Egejskega morja Milliyet Engin Uğur Ağır in predsednik podružnice TSYD İzmir Bahri Okumuş.

Navdušenje čez 10 kilometrov

Štart so si delili Kenijec Roncer Kipkorir in David Chemweno ter etiopijec Fateme Alem Regasa na tekmi na 10 km, ki jo je imel tudi Özüslu. Med ženskami so se uvrstile Kenijka Stela Rutto, Daisyh Jeptoo Identity in Burcu Subatan iz naše države. Dirka na 10 kilometrov je bila znova organizirana pred İZFAŞ. Športniki so se s tramvajske postaje Köprü na bulvarju Mustafa Kemal Beach obrnili na izhodišče in 10 kilometrov opravili.