TOYOTA GAZOO Racing še naprej vodi v prvenstvu

toyota gazoo racing še naprej vodi prvenstvo

TOYOTA GAZOO Racing je nastopil na drugi dirki svetovnega prvenstva FIA v finskem reliju Arctic, ki je sestavljena iz etap, prekritih s snegom in ledom.

Mladi voznik ekipe, leteči Finec Kalle Rovanperä, je dirko končal na drugem mestu in postal najmlajši voznik, ki je vodil WRC prvenstvo voznikov. Rovanperä, ki je imel uspešen nastop na domači dirki, je na koncu relija z Yaris WRC na Power Stageu dosegel dodatne točke.

Dvajsetletni Rovanperä in njegov sovoznik Jonne Halttunen sta postavila tempo od začetka do konca relija, uvrstila se je na drugo mesto s samo 20 sekunde prednosti pred vodilnim. Tako je Rovanperä dosegel najboljši rezultat v svoji karieri WRC. Elfyn Evans iz reli ekipe TOYOTA GAZOO Racing je na reliju zasedel peto mesto, soigralec Sébastien Ogier pa se je po razvrstitvi po težavah uvrstil na 17.5. mesto. Na Power Stageu mu je kljub neugodnemu položaju na cesti uspelo pridobiti 20 točko.

S temi rezultati je Kalle Rovanperä prevzel vodstvo v prvenstvu pilotov, Toyota pa je ohranila vodstvo v prvenstvu znamk. Pilot programa TGR WRC Challenge Takamoto Katsuta je znova dosegel najboljši rezultat v svoji karieri, kot v Monte Carlu, in v zadnji fazi zasedel šesto mesto. Pri ocenjevanju finskega arktičnega relija je kapetan ekipe Jari-Matti Latvala poudaril visoko zmogljivost Rovanperä in dejal: »Še vedno vodimo obe prvenstvi. Morali bi biti zadovoljni s to situacijo, seveda pa smo želeli še več. Tu smo si prizadevali za zmago, ker je ekipa imela domači miting. " je spregovoril.

Kalle Rovanperä, novi vodja WRC, je dejal, da je z velikim veseljem zasedel drugo mesto, in dejal: »Bil je izjemno težaven vikend. Res smo si močno prizadevali in nismo bili vedno v svojem optimalnem tempu, ampak smo bili ves čas vpleteni v boj. Izločili smo vse, kar smo imeli v Power Stageu, in tu dobili res dobre točke. Res je lepo prvič voditi prvenstvo in biti na tem položaju. Naslednja dirka bo zame drugačna, zdaj moramo držati tempo in biti stabilni, «je dejal.

V sezoni 2021 WRC bo tretji del reli Hrvaške, še ena povsem nova dirka na koledarju. Reli med 22. in 25. aprilom bo na asfaltnih odrih okoli prestolnice Zagreb.