Sunflower Bike Valley gosti testne dirke pred prvenstvom

Sončnična kolesarska dolina je gostila dirke serije UCI MTB pred svetovnim prvenstvom v gorskem kolesarskem maratonu 23, ki bo med 25. in 2020. oktobrom. Na dirkah, kjer je tekmovalo 13 športnikov iz 42 držav, je v kolumbijskem Paezu nastopil zadnji svetovni prvak.

Serija UCI MTB, ki je preizkus na poti, je bila organizirana pred svetovnim prvenstvom v gorskem kolesarskem maratonu 23, ki bo med pokroviteljstvom predsedstva v Sakaryi med 25. in 2020. oktobrom. Na tekmah v Sončnični kolesarski dolini je sodelovalo 13 športnikov iz 42 držav. Zadnji svetovni prvak, Kolumbijac Hector Leonardo Paez, je nastopil na dirkah, ki so potekale v okviru ukrepov proti koronavirusu.

Na drugo mesto se je uvrstil državni atlet Onur Balkan

Estonec Peter Kruse je prvi dosegel ciljno točko, ko je v dirki na 110 km v moški kategoriji prehitel vse svoje tekmece. Onur Balkan, državni športnik Športnega kluba občine Salcano Metropolitan, je dirko končal na drugem mestu in stopil na stopničke. Na tretjem mestu je dirko končal Shakir Abilov iz Kazahstana. Pri ženskah je litovska atletinja Katerina Farno najprej končala 83-kilometrsko dirko, Semra Yetiş je bila druga, Rafie Başak pa tretja. Nagrade športnikom namestnika generalnega sekretarja občine Metropol Bedrullah Erçin, oddelka za mladinske službe in šport predsednika Ilhan Sheriff Aykaç predsednik športnega kluba metropolitanske občine Cevat kisel in nekdanji predsednik Turške kolesarske zveze je prejel Unal Tolon. Dirke so bile zaradi slabega vremena končane z manjkajočim 1 krogom.