Turistične vlakovne poti se bodo razširile s Karaelmas Expressom

Turistične vlakovne poti se bodo razširile s Karaelmas Expressom
Turistične vlakovne poti se bodo razširile s Karaelmas Expressom

Minister za kulturo in turizem Mehmet Nuri Ersoy, turška državna železnica (TCDD), bo s progo Karabük s črno-diamantno linijo Karabük Ankara-Zonguldak s časom začel potovati po prestolnici.


Minister Ersoy je izjavil novinarjem, ki so ga spremljali v okrožju Kalecik v Ankari, ki je prva postaja, na poti v Çankırı in Karabük s Karaelmas Expressom, ki je odhajal s postaje v Ankari.

Minister Ersoy je dejal, da je bil vzhodni ekspresni vlak zelo uspešen in da so se z ministrstvom za promet in infrastrukturo odločili za povečanje števila tovrstnih turističnih potovanj.

Minister Ersoy je ob izjavi, da poskušajo ustvariti vsaj pet turističnih vlakov, kot je vzhodni Express, izjavil, da delajo tudi na Van Expressu.

Minister Ersoy je dejal: „Izvajamo to pot z vlakom, da oživimo prej aktivno progo Karaelmas. Naš cilj je po odhodu iz Ankare pripraviti popolno vlakovno pot do Kalecika, Çankırıja, Çerkeša, Eskipazarja, Karabük-Safranboluja in Zonguldaka, tako da se pripravimo na postpandemijo z njeno vsebino. V tem okviru se odpravljamo na to pot. Kraji, ki jih obiskujemo, imajo kulturne kraje in gastronomske privilegije. Pot bomo povezali z njeno naravo. Tako kot Eastern Express smo tudi mi začeli delati tako za domačega kot tuje turiste. " uporabil izraz.

Minister Ersoy je izjavil, da so imenovali strokovnjake vsakega mesta pod streho Agencije za promocijo in razvoj turističnega turizma ter jih promovirali na spletni strani GoTurkey, vsako mesto organizirali v sebi, krepili vsebino in promocijo na mednarodni ravni s podatki, zbranimi o njihovem turističnem potencialu in o tem, kaj je treba postaviti v ospredje. poudaril, da bodo to storili.

Minister Ersoy je dejal: „Ustvarjamo različne poti. Ena izmed njih je pot vožnje z vlakom. Poskusi v vzhodni Anatoliji so bili zelo uspešni. S povezovanjem Ankare želimo širiti poti turističnih vlakov na številne točke, kot v vzhodnem Expressu. Naš cilj je ustvariti 5 poti. Te poti imajo svoje prednosti. Za kratek čas se ustavite na poteh, v nekaterih provincah. Kratek čas spoznate te kraje. Ko vzamete naslednjo potovalno točko, jo lahko obiščete v širšem obsegu, samo za tamkajšnje obiske. Slike na družbenih omrežjih, ki ste jih tam postavili, so opazne. Naš cilj je širiti turizem v 81 provinc. Ozavestiti želimo turistični potencial, ki ga imajo vsi, in zagotoviti, da vsi dobijo del turistične torte. "

Prva postaja poti Kalecik

Župan občine Kalecik Duhan Kalkan je ministra Ersoya pozdravil v mestu Kalecik, prvem postanku potovanja s podjetjem Black Diamond Express.

Minister Ersoy je na slovesnosti ob odprtju okrožne javne knjižnice Kalecik in Kulturnega centra, katerega prvo fazo je občina zaključila, dejal, da je ves svet šel skozi težaven proces, doživel številne spremembe zaradi epidemije Kovid-19 in da bodo to obdobje v bližnji prihodnosti premagali s natančnim upoštevanjem pravil.

Ministri Ersoy, ministrstvo za kulturo in turizem kot merilo za najvišjo mero pridržanja, po eni strani novo normalno, da še naprej ponujajo najboljše možne storitve Turčiji in zvonijo v knjižnici, ki so jo odprli, saj bo to poudarilo, da je rezultat.

"Danes, leta 57, vključno z 1264 premičnimi knjižnicami, katerih bralne navade se bodo povečale kjer koli v Turčiji, in si nenehno prizadevamo za njegovo krepitev, da bi znanje postalo dostopno vsem našim ljudem." Minister Ersoy je izjavil, da so knjižnice zasnovale kot bivalne prostore, kjer lahko preživijo čas z informacijami, tako da jih odstranijo iz bralnih središč.

Minister Ersoy je dejal: »Odločili smo se, da bomo svojo okrožno javno knjižnico Kalecik preselili na to novo prizorišče z uporabno površino 340 kvadratnih metrov, ker je bila stavba, v kateri je bila nekoč, neprimerna za servis. Po zaključku popravil in opremljanja odpremo vrata naše knjižnice, ki ima 16 tisoč 697 knjig. Upam, da bo koristno in bo v zdravih dneh pravilno služilo vsem ljudem Kalecik. Vesel sem, ko vidim, da je naša občina danes začela uporabljati prvo etapo kulturnega doma. Veseli smo, da imamo sol v juhi tudi s tehnično podporo, ki jo je naša generalna direkcija za kino zagotovila kino dvorani tega centra. Čestitam naši občini, ker je takšno delo prinesla v Kalecik. Upam, da bo Kalecikovemu družabnemu življenju dodala čudovite barve. "

Preiskava na zgodovinskih in turističnih krajih Çankırı

Minister Ersoy se je po programu Kalecik s Karaelmas Expressom odpravil v Çankırı. Minister Ersoy, ki je obiskal Slano jamo, ki leži v vasi Balıbağı v Çankırıju in naj bi bila prvič obratovana v hetitskem obdobju, je od oblasti prejel informacije o študijah in turističnih projektih.

Minister Ersoy, ki je prestopil iz Çankırıja v okrožje keerkeş, je obiskal zgodovinske kraje Çerkeş, dvorec Işıklar, 4. mošejo Murat in kopel sultana Murada.

Minister Ersoy, ki je obiskal dvorec Işıklar, ki je bil zgrajen v devetdesetih letih 1800. stoletja in je bil z restavratorskimi deli namenjen vključitvi v turizem, je po preiskavah župana mesta Čerkeš Hasana Sopacıja vprašal o položaju kopališča Sultan Murad, ki ga je sultan Murad zgradil 4. v Bagdadski kampanji leta 1638. prejete informacije.

Minister Ersoy se je po obisku grobnice Piri Sani Mustafa Çerkeşi v 4. mošeji Murad udeležil slovesnosti ob prelomu kulturnega centra Çerkeş.

Eskipazarjev izpit v antičnem mestu Hadrianaupolis

Minister Ersoy, ki se je iz Čerkeša preselil v okrožje Eskipazar v Karabüku, je opravil preglede v starodavnem mestu Hadrianaupolis, ki je bilo v poznem helenističnem, rimskem in zgodnje bizantinskem obdobju imenovano "Zeugma Črnega morja".

Minister Ersoy v starodavnem mestu, ki ima eno najbogatejših mozaičnih zbirk zahodnega Črnega morja, kjer ministrstvo za kulturo in turizem že dvanajst mesecev izvaja izkopavanja, guverner Karabüka Fuat Gürel in oddelek za arheologijo Univerze Karabük (KBU) dr. Informacije je prejel od člana fakultete Ersina Čelikbaša.

Ta diaprojekcija zahteva JavaScript.


sohbet

Feza.Net

Najprej komentirajte

Yorumlar

Sorodni članki in oglasi