Projekt Mersin Metro je postal finalist nagrade Aec Excellence Awards

Projekt podzemne železnice Mersin, ki ga župan metropolitanske občine Mersin Vahap Seçer imenuje vizijski projekt mesta na področju prometa in si že dolgo prizadeva za njegovo uresničitev, je "AEC Excellence Awards 1", eno najprestižnejših projektnih in aplikativnih tekmovanj v gradbeni industriji. in postal "finalist", saj je bil med zadnjimi 2020 projekti. Projekt, ki je vzbudil veliko zanimanje usposobljenih in uglednih tujih podjetij, je tokrat oblikovalsko objavil ime Mersin na mednarodnem prizorišču.

Metro Project se je uvrstil v finale na najprestižnejšem tekmovanju gradbene industrije

Projekt Mersin Metro Line-1, katerega oblikovalsko delo je izvedla družba Prota Mühendislik, je bil pred kratkim oddan na razpis za predkvalifikacijo. Na razpis, ki so ga v živo predvajali z računov družbenih omrežij, je sodelovalo veliko podjetij, vključno z domačimi in tujimi poslovnimi partnerji, je bilo oddanih 13 ponudb.

Projekt Mersin Metro Line-1, zasnovan z BIM, ki je v zadnjih letih v gradbenem sektorju najprimernejša tehnologija oblikovanja v svetovnih državah, se je med 35 državami in 260 projekti, ki so tekmovali v tej kategoriji, uvrstil v finale. Zasnova, ki je zahvaljujoč tehnologiji BIM končana v zelo kratkem času, omogoča rešitev morebitnih težav, ki se lahko pojavijo v fazi gradnje, in s tem minimalizira stroške gradnje.

Študije projektov in oblikovanja so bile končane v samo 8 mesecih.

Študije projektov in načrtovanja so bile končane v kratkem obdobju 8 mesecev v sodelovanju z enoto za nadzor projekta podružnice železniških sistemov podružnice Mersin Metropolitanske občine in projektnimi skupinami Prota. Žirija je s svojim estetskim oblikovanjem in optimalnimi inženirskimi rešitvami projekt uvrstila v finale. Zmagovalni projekti bodo objavljeni na dogodku, ki bo potekal na spletu 17. novembra.