Zmaga v Ukrajini na evropskem prvenstvu v odbojki na mivki

Mestna občina Izmir in Turčija v organizaciji evropskega prvenstva v odbojki na mivki U-18 v prvenstvu v dveh kategorijah Ukrajina je zmagala v odbojkarski zvezi.

Metropolitanska občina Izmir in odbojkarska zveza Turčije, ki sta jo skupaj organizirala evropsko prvenstvo v odbojki na mivki U-18 Evropske odbojkarske zveze (CEV) U-XNUMX, je postalo jasno zadnji dan prvakov. Pri ženskah in moških je Ukrajina okrog vratu nosila zlate medalje.

V polfinalu žensk je Anna Chechelnytska-Dana Romaniuk (Ukrajina), ki se je na prvi tekmi pomerila z Auroro Mattavelli-Margherito Tega (Italija), v finalu premagala z 2: 0. V drugi polfinalni tekmi se je Anhelina Khmil-Tetiana Lazarenko (Ukrajina) pomerila z Anouk Kressler-Lea Toschini (Švica) in zmagala z 2: 0. Ukrajinski ekipi sta v finalu osvojili zlato medaljo, ko sta z 2: 0 premagali Anno Chechelnytsko-Dana Romaniuk in Anhelino Khmil-Tetiano Lazarenko. Tretje mesto je zasedla Anouk Kressler-Lea Toschini (Švica), ki je premagala Auroro Mattavelli / Margherito Tega (Italija).

V moški polfinalni prvi tekmi je Jevhenii Boiko-Vladyslav Omelchuk (Ukrajina) iz Rusije z 2: 0 pripeljal Vladislava Panchenko-Ivana Chuprinova in v finalu dobil svoje ime. V drugi polfinalni tekmi je Latvijan Kristians Fokerots-Karlis Abelitis v težki tekmi z 2: 1 premagal par Egorja Žarovina-Vitalija Markova. V zadnji tekmi je prvak postal Jevhenii Boiko-Vladyslav Omelchuk (Ukrajina), ki je z 2: 0 premagal Latvijo Kristians Fokerots-Karlis Abelitis. Na tekmi za tretje mesto sta se srečali dve ekipi Rusije. Na tretje mesto se je uvrstil Vladislav Panchenko-Ivan Chuprinov, ki je premagal Egorja Žarovina-Vitalija Markova.

Podeljene nagrade

Moški in ženske na vrhu v ukrajinskem pokalnem prvenstvu z zlato medaljo v İzmir Metropolitan Municipality Namestnik generalnega sekretarja Odbojkarske zveze Turčije Ertugrul Brigade in namestnik predsednika Sadat je podelil Alper Yeşildaş. Vodja športa in oddelka za šport občine İzmir Hakan Orhunbilge in župan občine Selçuk Filiz Cerito trolu Sengel sta Latfiji, drugemu izmed fantov, podelila pokale in medalje. Nagrado in medaljo za tretje mesto Rusiji so podelili komisarka CEV za odbojko na mivki in tehnična predstavnica Bojana Bogičević, izvršni direktor organizacije Beach It Beach Sports Gürsel Yeşiltaş in direktor mladinskega športa izmirske občine Berkan Alptekin. Druge ženske pokale in medalje sta Ukrajini podelila vodja športa in oddelka občine Metropolitanska občina Izmir Hakan Orhunbilge in predsednica občine Selçuk Filiz Ceritoğlu Sengel. Tretje mesto Švici je podelil sekretar Mladinskega in športnega kluba izmirske občine Mustafa Ağme in izvršni direktor skupine Ali Alielik Ali Çelik.

Evropsko prvenstvo v odbojki na mivki do 22 let bo na plaži Selçuk Pamucak med 24. in 27. septembrom.