Nagrada Teknofesta za elektromobil z imenom Alatay, ki so ga razvili študentje

Nagrada Teknofesta za elektromobil z imenom Alatay, ki so ga razvili študentje
Nagrada Teknofesta za elektromobil z imenom Alatay, ki so ga razvili študentje

Ekipa Univerze Pamukkale (PAU) ATAY je s svojimi elektromobili z imenom Alatay na dirkah električnih vozil Efficiency Challenge, organiziranim pod vodstvom TÜBİTAK-a, v okviru festivala letalstva, vesolja in tehnologije (TEKNOFEST) 2020, osvojila drugo nagrado v kategoriji Spodbuda za domače izdelke.


Fundacija Turške tehnološke ekipe in Ministrstvo za industrijo in tehnologijo v izvršni vladi; Cilj katerega je preoblikovati #milliteknolojihamle družbe, ki proizvaja določeno turško tehnologijo s sloganom, vodilna turška tehnološka podjetja, javne ustanove, medijske organizacije in izvedena s podporo univerze TEKNOFEST 2020 Efficiency Challenge Electric Vehicle Racing.

TEKNOFEST v 2020 različnih tehnoloških kategorijah na tekmovanju, ki je potekalo leta 21, je pokrivalo 81 provinc v Turčiji, prijavilo se je 20 tisoč 197 ekip. Električna vozila z alternativno energijo; Organizacija, v kateri je tekmovala v dveh različnih kategorijah, kot sta Electromobile (Battery Electric) in Hydromobile (Hydrogen Energy), je bila na dirkališču Kocaeli Körfez med 1. in 6. septembrom.

TEKNOFEST 2019 v kategoriji Efficiency Challenge Electric Vehicles "Promocija domačih izdelkov" s svojim orodjem ELEKTROMOBILE Alatay Turkey, ki je s prestopom na višjo stopnjo uspeha letos dobil tretjo ekipo ATAY, mu je uspelo natisniti imena finalistov, ki jih je 20 ekip v Turčiji uvrstilo na drugo mesto. Atay Team hkrati; Za izjemna prizadevanja pri promociji dirk z električnimi vozili in ozaveščanju družbe je prejel nagrado "Spodbuda za promocijo in razširjanje".

Poleg tega je avtonomna ekipa PAÜ ATAY s svojim vozilom z imenom Alatay V okviru TEKNOFEST-a 2020 je postal ena izmed 7 ekip, od katerih sta bili dve iz srednje šole in 10 z različnih univerz, ki so v finalnih dirkah med 2020. in 2. septembrom 15 tekmovali v kategoriji potniških avtonomnih vozil Robotaxi. V finalu je tekmovalo 17 ekip, ki so uspele opraviti tehnične preglede. V kategoriji TEKNOFEST Robotaxi Passenger Autonomous Vehicle, ki spodbuja udeležence k usposobljenosti na področju tehnologij avtonomnih vozil, originalnega oblikovanja, algoritma in poročanja, je avtonomna ekipa PAU ATAY uspešno nastopila v finalu.

Vršilec dolžnosti rektorja prof. Dr. Kutluhan: "Naša prizadevanja za vzgojo mladih, ki ujamejo tehnološke trende prihodnosti in bodo s svojimi projekti usmerjali tehnološki razvoj, se bodo nadaljevala tako kot danes."

Z natančnim spremljanjem tekmovanj v okviru TEKNOFEST-a 2020 na digitalnih platformah je vršilec dolžnosti rektorja prof. Dr. Ahmet Kutluhan je izrazil naslednje: »Ponosni in veseli smo, da bomo letos sodelovali z več ekipami v različnih kategorijah z izkušnjami, pridobljenimi lani na TEKNOFEST-u, ki pomembno prispeva k nacionalni tehnološki potezi naše države in našim mladim omogoča uresničitev projektov, o katerih sanjajo. Projektno usmerjeno delo je danes nepogrešljivo za ves svet. Danes, kjer je lahek dostop do informacij, je srečanje usposobljene delovne sile okoli skupnega namena z interdisciplinarnim delom in preoblikovanje obstoječih informacij v projekt nujna doba, v kateri smo. Zelo smo veseli, ko vidimo, da naši učenci sodelujejo v skladu s temi načeli in cilji. Univerza Pamukkale in Pamukkale Teknokent A.Ş. Trdno verjamem, da se bodo naša prizadevanja za vzgojo naših mladih, ki ujamejo tehnološke trende prihodnosti in bodo s svojimi projekti usmerjali tehnološki razvoj v domačem in nacionalnem smislu naše države, nadaljevala tako kot danes. S spremljanjem bojev naših študentov v živo na internetu smo delili njihovo navdušenje. Čestitam vsem našim ekipam, ki tekmujejo na TEKNOFEST-u, njihovim svetovalcem in članom ekipe ter jim želim še naprej uspeh. "

Na tisoče mladih na tehnološko pomembnih področjih za Turčijo in dirkalno ekipo se je naša država spremenila v družbo, ki proizvaja tehnologijo in dobro usposobljene mlade, katere cilj je promocija TEKNOFEST-a 2020; Končalo se bo z zaključnimi tekmovanji in podelitvami nagrad, ki bodo na letališču Gaziantep med 22. in 27. septembrom 2020.klepet

Najprej komentirajte

Yorumlar