Minister Varank testira Istanbul Park pred dirko formule 1

Minister za industrijo in tehnologijo Mustafa Varank je preizkusil Istanbul Park pred dirko formule 9, ki bo čez 1 let spet v Istanbulskem parku. Turneja AVITAS Motorsports je vzletno-pristajalno stezo s 310 KM proizvedla vozila z lokalnimi in nacionalnimi priložnostmi v Turčiji. Posebna etapa 16. dirk električnih vozil TÜBİTAK Efficiency Challenge, organiziranih v okviru TEKNOFEST-a, je bila v istanbulskem parku. Varank, ki je začel dirko, je napovedal, da bodo dirke z električnimi vozili odslej v parku Istanbul. Mladim je obljubil vstopnico za FORMULA 1 v primeru gledalcev.

POSEBNA DIRKA

"16. Po prvi in ​​drugi dirki dirk TÜBİTAK Efficiency Challenge Electric Vehicle Dirke, ki so potekale 4-5. Septembra na dirkališču Gulf, je bil zadnji dan prireditve v Istanbulskem parku posebna dirka.

UNIVERZA V ISTANBULU PRVA

V dirki, ki se je začela s štartom ministra Varanka; Na prvem mestu je bila ekipa Univerze v Istanbulu Cerrahpaşa Milat 1453, na drugem je bila ekipa Sakarya Applied Sciences University SUBU TETRA, na tretjem pa ekipa Yıldız Technical AESK Electromobile.

PREDSEDNIK BO NAGRADE

Na podelitvi nagrad po dirki so ekipe, uvrščene v posebno dirko, nagrade prejele od ministra Varanka. Tisti, ki so se uvrstili na prvo in drugo dirko na dirkališču Körfez, bodo nagrade prejeli od predsednika Recepa Tayyipa Erdoğana na slovesnosti v Gaziantepu.

USPEŠNOSTI SE MORAJO POVEČATI

V svojem govoru na podelitvi je Varank dejal, da se je sestal z guvernerjem Istanbula Alijem Yerlikayo in predsednikom GZS Şekibom Avdagiçem in dejal: »Odslej bodo v Istanbulskem parku potekale dirke TÜBİTAK Efficiency Challenge Electric Vehicle. Takšno prošnjo imajo. Naši mladi morajo svojim vozilom vsako leto dodati zmogljivosti. Od zdaj naprej moramo delati boljše. " rekel.

RUNVAJA Z RDEČO ANATOLIJO

Po podelitvi nagrad Varank bit of Minister, ki je prvi pilot v vseh kategorijah, je podjetje AVITAS Motorsports iz Turčije povabilo k uporabi svojega reli avtomobila, ki so ga izdelali lokalni in nacionalni objekti. Varank, prvi avtohtoni avto v Turčiji, je rdeč model iz leta 1968, ki se je pojavil na vzletno-pristajalni stezi Anadol A1. Minister Varank, ki je uporabljal spremenjeni Anadol, je bil drugi, guverner Istanbula Ali Yerlikaya pa je prvi videl karirasto zastavo na vzletno-pristajalni stezi z avtomobilom nove generacije.

310 KM VOZILO

Kasneje je minister Varank vzel volan domačega in nacionalnega avtomobila podjetja Avitas Motorsports, ki je proizvedel 2.4 konjskih moči z 310-litrsko prostornino motorja, ki se je uporabljal na svetovnem prvenstvu v reliju. Halid Avdagiç, generalni koordinator Avitasa, je bil kopilot Varanka na 5.3-kilometrski progi.

URADNO VOZILO RALLIKROS RAS

Podatki o orodjih, ki so bila uporabljena do konca turneje Varank Ministri Varank, "To pomeni uradno vozilo" Rallycross "in turško znamko dirkalnikov, ki jo je v Turčiji izdeloval AVITAS. To vozilo se uporablja na vseh tekmovanjih v reli krosu na svetu. Ponosni smo, da ga proizvaja turško podjetje in se uporablja na dirkah po reli krosu po vsem svetu. V prihodnjem obdobju naše podjetje oblikuje električne različice teh vozil s 1000 konjskimi močmi. Če bodo sprejeti, bodo potekala tekmovanja v rallycrossu z njihovimi električnimi vozili s 1000 konjskimi močmi. " uporabljali izraze.

V celotnem programu so guverner Istanbula Ali Yerlikaya, predsednik TÜBİTAK-a prof. Dr. Hasan Mandal, predsednik istanbulske gospodarske zbornice, generalni direktor Avitasa kiekib Avdagiç, predsednik Intercityja Vural Ak in generalni koordinator Avitasa Halid Avdagiç so spremljali ministra Varanka.