Legenda za ženski dirkalni pilotski turnir Michele Mouton iz Turčije v Marmarisu

V zgodovini svetovnega prvenstva v reliju (WRC) se je Michele Mouton, prva in edina reli voznica, ki je zmagala na dirki, v Marmarisu srečala s podobnim vozilom Audi, ki ga je uporabljal na dirki, ki jo je zmagal leta 1981.

Audijev legendarni sistem štirikolesnega pogona quattro letos praznuje 40. obletnico. Ob praznovanju 40. obletnice 'quattra' z različnimi dogodki po vsem svetu Audi ne pozabi legend, ki so prispevale, da je quattro postal legenda.

Michele Mouton, prva in edina voznica, ki je zmagala na dirki v zgodovini svetovnega prvenstva v reliju (WRC), je ena izmed njih.

Svetovno prvenstvo v reliju FIA 2020 5. dirka z in predsedniško pokroviteljstvo Republike Turčije, Turška avtomobilska športna zveza (TOSFED), ki jo je Turčija organizirala Michele Mouton iz Marmarisa do relija, kjer je naletel na veliko presenečenje.

Legendarni pilot se je srečal s podobnim vozilom Audi quattro, ki ga je uporabljal na reliju Sanremo, ki ga je osvojil leta 1981, zaradi česar je bilo njegovo ime zapisano z zlatimi črkami v zgodovino avtomobilskih športov.

Michele Mouton, "Minilo je 40 let, nisem pozabil quattro ..."

Rekel je, da je potoval v preteklost, ko je zagledal vozilo Audi quattro, je izjavil, da ga v zadnjih 40 letih ni mogel pozabiti in da je bila znamka Audi vedno z njim. Michele Mouton, ki je dejal, da je v vojni WRC nastopal kot voznik Audija med letoma 1981 in 1985, je dejal, da so v tem obdobju dosegli številne uspešne rezultate, vključno z reliji na Portugalskem, v Grčiji in Braziliji. dirka je bila reli Sanremo. Bilo je popolnoma fascinantno videti, kaj je mogoče pri Audiju quattro. Medtem ko mi je ta dirka omogočala, da sem del družine, je bilo tudi izjemno pomembno, saj smo dokazali, da lahko tudi ženske pridejo na vrh v tem športu. rekel.

V avtomobilskih športih bomo videli več žensk

Michèle Mouton, ki je bila predsednica Komisije za ženske v avtomobilskem športu (WIMC) - Komisija za ženske v avtomobilskem športu (WIMC), ki je trenutno pod nadzorom FIA, od njene ustanovitve leta 2009, je dejala, da si prizadeva za vključitev veliko več žensk v ta šport. Michele Mouton je izjavila, da je bila komisija ustanovljena z namenom promocije položaja žensk v avtomobilskem športu, spodbujanja večje udeležbe žensk v tem športu in dokazovanja, da so ženske odprte za vsak vidik avtomobilskega športa. Mouton: »Z vlaganjem in spodbujanjem prihodnosti v avtomobilski šport, kjer sodeluje veliko uspešnih žensk, ta šport; Naš cilj je zagotoviti, da več žensk sodeluje na vseh področjih, od pilotiranja do organizacije, od tehnične službe do vodstva. " rekel.