Dvojne zmage konec tedna od Toyota Gazoo Racing

Toyota Gazoo Racing Team se je ob koncu turnirja WRC v Turčiji prejšnji teden uvrstila med najpomembnejše dirke na svetu in z zmago v 24 urah v Le Mansu zaživela dvojno zmago.

Izzivalne etape gramoza in pri visokih temperaturah zmagovalec relija Turčija izstopa kot uspeh, ko je prinesel številne glasove, ki so podpisali Gazoo Racing Toyota, sledil pa mu je zadnji dan dirkanja na koncu, prvi je bil Elfyn Evans.

Po gladkih etapah je Evans dirko končal na prvem mestu s 35.2 sekunde razlike in v prvenstvu pilotov premagal soigralca Sébastiena Ogierja za 18 točk in z 97 točkami dosegel prvo mesto. Medtem ko je Elfyn Evans dosegel drugo zmago znamke, je Toyota uspela zmagati na treh od 5 najboljših dirk.

Turška dirka zaradi težav, ki jih je doživel, medtem ko je Sebastien Ogier Rally tamamlayamazk, 19-letni pilot Kalle Rovanperä nadaljeval impresivno predstavo v četrti WRC. S temi rezultati je TOYOTA GAZOO Racing obdržal svoj položaj na vrhu s povečanjem točkovne razlike od najbližjega tekmeca na 9 v prvenstvu blagovnih znamk.

Toyota Gazoo Racing, turški reli po datumu od 8. do 11. oktobra bo nastopil na reliju Sardinija v Italiji. Toyota bo na dirki, ki slovi po hitrih in ozkih etapah, znova ciljala na vrh.

Toyotina zmaga tretje leto zapored v Le Mansu

TOYOTA GAZOO Racing se je še tretjič zapored uvrstil na vrh stopničk v svetovnem vzdržljivostnem prvenstvu "Le Mans 24 ur", drugi kategoriji avtomobilskih športov. Medtem ko je bil dirkalnik TS050 HYBRID v glavni vlogi še enega uspeha na Circuit de la Sarthe Circuit, je Toyota GAZOO Racing pred svetovnim prvenstvom v vzdržljivosti FIA 2019-2020 pred koncem sezone dosegla prvenstvo in svoje ime nosila na vrhu.

Sébastien Buemi, Kazuki Nakajima in Brendon Hartley so s številko 8 TS050 HYBRID prevozili več kot 5 tisoč kilometrov in v petih krogih zmagali. Hkrati je ta ekipa pilotov dosegla vodstvo svetovnega prvenstva. Sébastien Buemi in Kazuki Nakajima sta tretjič zapored zmagala v Le Mansu in se v svoji 97-letni dirkaški zgodovini pridružila sedmim voznikom. Brendon Hartley je letos drugič po letu 2017 postal zmagovalec te posebne dirke.

Toyota TS1000 HYBRID s pogonom na vsa kolesa z močjo 050 KM je postavila nove standarde z zmogljivostjo in učinkovitostjo, ki jo je pokazala na dirki v Le Mansu 24 ur. TS2012 HYBRID porabi 1 odstotkov manj goriva kot prva generacija hibridov LMP35, uporabljenih leta 050, in lahko dokonča 1 krog 10 sekund hitreje. TS050 HYBRID ima tudi rekord v najhitrejšem krogu, pa tudi štiri palice in tri zmage zapored.

Ta uspeh na Toyotinih vzdržljivostnih dirkah je navdihnil rojstvo hiperkarja GR Super Sport, rojenega v Le Mansu. To vozilo je bilo prvič prikazano z ogledom javne proge pred začetkom dirke.

Zadnja tekma sezone v Le Mansu bo 14. novembra 2020 v Bahrajnu.