Tekmofest 2020 so se v Salt Lakeu začele raketne dirke

Turško znanstveno in tehnično področje TEKNOFEST, katerega cilj je povečati obseg usposobljenih človeških virov v 21 različnih kategorijah, v našem natečaju poteka tehnologija 20.197 100 XNUMX tisoč mladih v ekipi se močno bori.

Letalski, vesoljski in tehnološki festival TEKNOFEST v naši državi in ​​nastopajo na tekmovanjih na področjih, kjer je tehnologija ključnega pomena "tehnologija, ki proizvaja Turčijo" za nošenje gorečih bakel z ognjem #milliteknolojihamle najvišje. Turško znanstveno in inženirsko področje TEKNOFEST, katerega cilj je povečati obseg usposobljenih človeških virov v 21 različnih kategorijah, na našem tekmovanju poteka tehnologija 20.197 100 24 tisoč mladih v ekipi se močno bori. Letos bo od 27. do 2020. septembra XNUMX v sejemskem centru Gaziantep Middle East.

Za Teknofest 2020 bodo izstreljene rakete ...

Navdušenje nad tekmovanjem v raketah, ki sta ga ROKETSAN in TÜBİTAK SAGE organizirala za mlade, ki ciljajo najvišje, se je začelo 01. septembra 2020 v Salt Lakeu.

Srednješolski, izredni, dodiplomski in podiplomski študenti sodelujejo v natečaju, katerega namen je povečati zanimanje študentov za področje vesoljskih tehnologij in izboljšati njihovo znanje na tem področju, ki poteka v kategorijah nizke, srednje in visoke nadmorske višine. Ekipe v visoki nadmorski višini, ki bodo letos prvič, bodo streljale na višini 20.000 čevljev. Raketni streli, kjer se spremljajo vdihi, se bodo končali 13. septembra 2020.

Na raketno tekmovanje, ki je bilo letos tretje leto, se je prijavilo 516 ekip. 82 ekip, ki so uspešno zaključile faze ocenjevanja poročil, je bilo kvalificiranih za finaliste. Kot finalisti je sodelovalo 75 univerzitetnih ekip in 7 srednješolskih ekip. V tekmovanju, ki se bo nadaljevalo do 13. septembra, ekipe en dan dokončajo montažo svojih raket na območju montaže, naslednji dan pa izstrelijo rakete, ki so jih zaključile na strelišču.

Tekmovalne kategorije

Ekipe, ki sodelujejo na tekmovanju, bodo zasnovale in izdelale raketo, ki bo dvignila tovor najmanj 4 kg na višino 5000 čevljev, 10000 čevljev ali 20000 čevljev.

Kategorija nizke nadmorske višine

V tej kategoriji morajo rakete, ki bodo s komercialnimi motorji nosile tovor z maso najmanj 4 kg do višine 5000 čevljev, oblikovati in izdelati ekipe, pripravljene na izstrelitev in izstrelitev. Ekipe morajo po izstrelitvi obnoviti tudi vse podsisteme in koristni tovor rakete v stanju za večkratno uporabo.

Kategorija srednje višine

V tej kategoriji morajo rakete, ki bodo s komercialnimi motorji nosile tovor z maso najmanj 4 kg na nadmorsko višino 10000 čevljev, oblikovati in izdelati ekipe, pripravljene na izstrelitev in izstrelitev. Ekipe morajo po izstrelitvi obnoviti tudi vse podsisteme in koristni tovor rakete v stanju za večkratno uporabo.

Kategorija visoke nadmorske višine

V okviru raketnega tekmovanja morajo ekipe pripraviti 4 različna poročila: poročilo o predhodnem projektiranju (ÖTR), poročilo o kritičnem načrtovanju (KTR), poročilo o pripravi na preizkuse (THR) in poročilo o požarni pripravljenosti (AHR). Izvesti mora predizbor v skladu z rezultati ocene ÖTR. Ekipe, ki so upravičene do finančne podpore, bodo določene glede na njihove rezultate CDR. Po poročilih o pripravi na streljanje se določijo ekipe, ki so se uvrstile v finale.

Statistika za raketno tekmovanje;

Uporaba:

• Nizka nadmorska višina - 259, 3 doma in 262 iz tujine
  • Srednja visoka - 203 iz Turčije, 4 iz tujine, 207 iz tujine
  • Velika nadmorska višina - oddanih je bilo skupno 47 prijav ekip, od tega 516 iz domačih.

Informacije o finalistih:

• 4 ekip, vključno s 32 srednješolskimi ekipami, se je uvrstilo v finale na nizki nadmorski višini in se kvalificiralo za streljanje.
  • V finale se je uvrstilo 3 ekip, od tega 44 srednješolske ekipe na srednji višini, ki so se uvrstile v streljanje.
  • Na visoki nadmorski višini se je 6 ekip uvrstilo v finale in si zaslužilo streljanje.
  • Skupno je bilo 3 ekip kvalificiranih za streljanje v 82 kategorijah.

Razen srednješolske kategorije so vse ekipe v univerzitetni kategoriji.