Hyundai i20 WRC reli turški dan za štetje

Sezona svetovnega prvenstva v reliju, ki je bila prekinjena zaradi epidemije koronavirusa, se je v skladu s posebnimi previdnostnimi ukrepi in pravilom o socialni distanci nadaljevala 4. septembra, razburjenje pa se je nadaljevalo od tam, kjer je končalo. Ott Tanak, estonski voznik ekipe Hyundai, je prejšnjo nedeljo v svojem domu zmagal na estonskem reliju in prav tako osvojil prvo mesto pod blagovno znamko Hyundai. Hyundai Motorsport, ki zdaj na peti dirki sezone prihaja v Marmaris s ciljem zmagati na turškem reliju.

Eno najpomembnejših turističnih središč naše države, ki bo med 18. in 20. septembrom v Turčiji v Marmarisu, bodo gostje svetovno znani piloti edinstvenih gozdov in modrega morja. Legendarni francoski voznik Sebastien Loeb, ki je bil v svoji karieri devetkrat svetovni prvak v reliju, bo sedel za volan Hyundaija i20 Coupe WRC. Belgijec Thierry Neuville in Estonec Ott Tanak, eden najpomembnejših adutov ekipe, se bosta v Marmarisu ostro potegovala za stopničke. Ott Tanak, ki je s svojim zadnjim prvim mestom dosegel tretje mesto na lestvici pilotov, povečal rezultat na 66, bo Hyundaijev največji adut.

Dirka, ki bo potekala v etapah v Marmarisu, Uli in Datçi, pritegne veliko pozornosti s težkimi tlemi in razgibanimi borovimi gozdovi. Za ustvarjanje varnega okolja v organizaciji bodo uporabljeni protokoli FID in TC Ministrstva za zdravje Covid-19.