Potek epidemije bo dejavnik, ki bo določil datum odprtja šol

Potek izbruha bo dejavnik, ki bo določil nujni datum v šolah
Potek izbruha bo dejavnik, ki bo določil nujni datum v šolah

Ministrica za nacionalno šolstvo Ziya Selçuk je glede datuma odprtja šol dejala: "To vprašanje mora biti na dnevnem redu države, ne le tistih, ki so povezani s šolo. Potek epidemije, ki ga doživljamo, je odločilni dejavnik pri datumu odprtja šol. " Pojasnil je. "


Ministrica za nacionalno izobraževanje Ziya Selçuk je delila odprtje šol. Poudaril je, kdaj in pod kakšnimi pogoji, kako se bodo odprle šole, na dnevnem redu vseh učencev, učiteljev in staršev, je Selçuk dejal: "Vendar bi to vprašanje moralo biti agenda države, ne le tistih, ki so povezani s šolo. Potek epidemije, ki jo doživljamo, je odločilni dejavnik pri datumu odprtja šol. " ugotovil oceno.

Poudaril je, da celo malomarnost ene same osebe prizadene tisoče ljudi, Selçuk je dejal: "Če opustimo ukrep, ne vzdržujemo socialne distance, ne nosimo svoje maske, bomo svojim otrokom odvzeli pravico do izobraževanja, kar je njihova osnovna pravica. To je velika kuga. Zdravje naših otrok, učiteljev in staršev glede odprtja naših šol je naša prioriteta. Naj vam bodo prednostna maska, socialna distanca in ukrepi. Skupaj bomo odprli šole. " uporabljeni izrazi.

"Vsi imamo veliko dolžnost"

Poudaril je, da so v stalnem stiku z Znanstvenim odborom in Ministrstvom za zdravje, ki si prizadevajo za izvajanje procesa na najbolj zdrav način in da imajo mobilnost za premikanje po kakršnih koli ukrepih, je Selçuk dejal: "Če rečejo" šole, lahko odpreš ", izpolnjujemo te pogoje in odpremo naše šole. Če rečejo „ne odpiraj se za nekaj časa“, upravljamo postopek z izobraževanjem na daljavo. Če pravijo, da "lahko odpreš z načrtom, razredčenim v vseh dimenzijah", imamo priložnosti, da odpremo šole v skladu s tem načrtovanjem. Lahko rečemo, da bo ta odločitev določena z ukrepi, ki jih bomo sprejeli in jih bomo sprejeli.

V tem procesu imamo vsi veliko dolžnost. Prosimo, hranite naše otroke, ki se že v zgodnji mladosti soočajo s strahom, tesnobo in negotovostjo, čim dlje od tega procesa. Vedeti bi morali, da bodo imeli previdnostno šolo, učilnico, v kateri se bodo počutili varne, in svoje učitelje, ki zanje skrbijo kot za lastne otroke. Imeli bodo nekaj odgovornosti in jih bodo izpolnili. Vse bo v redu in bo v redu. Znanstveni odbor nam bo povedal, kdaj se bo to zgodilo in ali se bo koledar spremenil. Kar bodo rekli, bo določeno z ukrepi, ki jih boste sprejeli vi, jaz, vsi mi. "


Najprej komentirajte

Yorumlar