12 medalja turških atletov na balkanskem prvenstvu v triatlonu

medalja turških športnikov na prvenstvu v triatlonu v balkanih

Dirke so bile zaključene prvi dan balkanskega prvenstva 2019 ETU Sprint Triatlon, organiziranega s podporo mestne občine Istanbul. Zvezde, mladinski in elitni športniki so tekmovali v prvenstvu Turški športniki so osvojili medaljo 12.

Turška triatlonska zveza istanbulske metropolitanske občine (IBB), organizirana s podporo balkanskega prvenstva v triatlonu, se je začela na plaži Eagle. Prvi dan prvenstva, ki je bilo prvič v Istanbulu, so športniki tekmovali v zvezdniških, mladinskih in elitnih kategorijah.

Začelo se je z toplo-up študij v zgodnjih jutranjih prvenstva, kjer športniki iz več držav 16 500 skupaj s Turčijo. Začenši z moškimi in ženskimi dirkami v zvezdah so atleti najprej preplavali progo 400-meter. Nato so se zvezde, ki so se vozile na kilometru s kilometrom 10, borile za prvo mesto s tekom 2 tisoč 400 metrov. Na koncu dirke je İpek Günad osvojil vrv. Moški zvezdnik je bil še en atlet Bartu Ören.

Moški prvak Bartu Ören je dejal, da je imel na koncu dirke dober tabor in pripravljalno obdobje. Ören je rekel, da sta plavanje in kolesarjenje enostaven in rekel je: "Imam prve težave v prvem 1200 metru teka. V drugem merilniku 1200 sem prišel do izraza. Bil sem tretji na balkanskem prvenstvu v Bolgariji na 2017, danes pa sem končal naprej. Moj naslednji cilj je pridobiti uvrstitev in prvo mesto na evropskih prvenstvih. "

V zahtevni progi je potekala druga dirka dneva v mladinski kategoriji. V tej kategoriji so športniki tekmovali v plavanju na 750 metrih, kolesarjenju na 20 kilometrih in teku na etapi na 5 kilometrih. V moški dirki je na prvo mesto prišel Romunec Eric Logoz Lorincz, Mehmet Fatih Davran pa na drugem mestu. Na dirki za mlade ženske se je pridružila Delia Oana Dudau iz Romunije. Turški atlet Elif Polat je zasedel drugo mesto, Aişenur Acar pa tretje mesto.

Zadnje dirke dneva so potekale v elitni kategoriji. Dirka, ki je bila prizorišče osupljive borbe športnikov, ki so se želeli dvigniti na lestvici ETU, je potekala na enakih dimenzijah kot mladina. Gültigin Er iz turške reprezentance je zasedel prvo mesto pri moških stopničkah, ženska hrvaška atletinja Zejika Miličić pa je osvojila zlato medaljo.

Kot je dejal, da je triatlon začel v starosti 17, je prvak elitne kategorije Gültigin Private 5 dejal, da je bil triatlon že leta in rekel: Prednost za nas je bila to, da je bila kolesarska steza zgrajena na ravni površini. Dala sem vse od sebe. Četrti v Evropi, v mladosti pred in imeli Balkan tretji, Turčija Champ štiri leta. Triatlon je šport, ki doseže svoj vrhunec v starejših starostnih obdobjih, zato je kontinuiteta zelo pomembna. Želim nadaljevati ta šport in postati evropski in olimpijski prvak. "

Ob koncu dneva je potekala podelitev priznanj in pokalov. Športniki so medalje prejeli od podžupana Kartal Oktay Aksu in protokol. Turčija je končal dirko s skupno 12 4 nedeljo, bo medalja avgust nadaljevali v kategoriji starostnih skupinah.