Istanbulčani so brez prometa prihiteli v Üsküdar

istanbullular kostumirano uskudarda prometa

Dogodek "Vodim Istanbul", ki ga organizira metropolitanska občina Istanbul, "Ali želite teči v Üsküdarju brez prometa?" je bil narejen s sloganom. Dva tisoč prebivalcev Istanbula je na prireditvi hudo tekmovalo, kjer so tudi barve dodali invalidi. Mestan Turhan je osvojil prvo nagrado pri moških, Damla Čelik pa pri ženskah.

Druga dirka serije 'Vodim Istanbul', ki jo je organiziral Spor Istanbul, podružnica istanbulske metropolitanske občine, je bila danes v Üsküdarju. "Ali želite teči v nemirnem Üsküdarju?" Na prireditvi, ki je bila organizirana s sloganom in da tekači s posebnimi potrebami dodajo barvo, je v Üsküdarju brez vozil in prometa tekalo približno dva tisoč Istanbulcev. Prireditve so se udeležili tudi župan Üsküdar Hilmi Türkmen, vodja İBB za mladino in šport Ayhan Kep in namestnik generalnega direktorja Sports Istanbul Yusuf Önen.

10: 31: 41: 32: 10: 32: 15: XNUMX: XNUMX: XNUMX: XNUMX: XNUMX: XNUMX: XNUMX: XNUMX: XNUMX: XNUMX: XNUMX: XNUMX: XNUMX: XNUMX: je končan.

V kategoriji Splošna klasifikacija žensk je bil 38: 36 prvi tekač, ki je dosegel cilj z minuto oceno. Elif Mert je z 40: 20 minut zasedel drugo mesto, Emine Baydilli pa tretje mesto z minutami 43: 28.

Dogodek se je začel z dihalnimi vajami in ogrevanjem. Dogodek se je zaključil s podelitvijo nagrad.

NADALJUJEMO LETO

Letošnja serija 'Tečem Istanbul' bo sestavljena iz 5 odrov, od katerih je ena posebna. Prva dirka 4. sezone "Tečem Istanbul" je potekala marca s posebnim odrom mednarodnega dneva žensk. Dirke po etapi Üsküdar; Caddebostan Stage se bo skozi vse leto nadaljeval z Bakırköy Stage in Bebek Stage, ki je zadnja dirka v nizu.

PRVO RUNJE JE BILO NA 2016U

Projekt "Istanbul Running", zlasti v Istanbulskem maratonu in Istanbulu, vključno s polmaratonom, za spodbujanje udeležbe na cestni dirki v Turčiji, za organizacijo udeležencev cestnih dirk na alternativne dirke, za tekače v nizu, da bi se lahko prilagodili tekačem na kratkih razdaljah. Začelo se je leta 2016.

Dirke na 10 km proge se merijo z elektronskimi čipi za merjenje časa. Na vsaki dirki, kjer so zmagovalci nagrajeni z različnimi darili, je ločena medalja s posebnim dizajnom. Tekači, ki so opravili vse štiri dirke v seriji, bodo medaljo 'I Run Istanbul' zaključili s kombinacijo svojih medalj.