Avtizem dvojčka delijo prvenstvo Turčija

Dvojčka avtizma si delita turško prvenstvo: v Erzincanu je bilo v Turčiji smučarsko prvenstvo dvojčkov posebnih športnikov v Turčiji zaznamovano z avtizmom.

Posebna športnika dvojčka z avtizmom na smučarskem prvenstvu v Turčiji je bila označena z Erzincan. 12-letna Muhsin in Ali Zeynep Murat Bingül, športnika dvojčkov, sta si turško prvenstvo delila v svoji starostni skupini. Dvojčka bo na Poljskem, Turčijo bo zastopala na svetovnem prvenstvu.

Posebni športniki Turčija 2 700 nadmorske višine, ki se nahaja ob vznožju smučarskega prvenstva Mount Munzer, je potekalo v zimskem športnem centru Erkan. Prvenstva je bilo 20 klubov iz 19 provinc, 38 športnikov je bilo priča odlični konkurenci. Skupaj se je 16 posebnih športnikov, od tega 38 žensk, preznojilo, da bi se uvrstilo v kategoriji alpsko smučanje in tek na smučeh. Glavni državni tožilec okrožnega sodišča Erzurum Murat Unal Bingül z dvojicami avtisti in Ali Muhsin Zeynep Bingül je bil prvak Turčije.

Starostna skupina je edinim turškim športnikom z dvojnimi guvernerji Süleyman Hero podelila medalje. Glavni državni tožilec okrožnega sodišča Erzurum Ünal Bingül na dirki in podelitvi medalj svojih otrok ni pustil pri miru. Drugi posebni športniki, ki so se uvrstili na tekmovanja, so medalje prejeli od namestnika guvernerja Ahmeta Türköza, župana AK Stranke Cemalettina Başsoya in glavnega državnega tožilca Hüsnüja Aldemirja.

Trener tekmovalcev Melih Yavuz dvojčka z avtizmom, medtem ko sta Muhsinovo prvenstvo v Turčiji lani Sarikamish Zeynep Murat in Ali Bingül opozorila turški prvak bratov: "Za svetovno prvenstvo smo si zelo prizadevali. Upam, da bomo zmagali, «je dejal.

Član upravnega odbora športne zveze Turčije za posebne športnike Yunus Kabul, "res zelo lepo smučišče v Erzincanu. Turčija in videli smo ta korak k temu, da postanemo svetovna blagovna znamka. Na prvenstvu je sodelovalo 20 športnikov iz 38 mest. Prvaki se bodo prihodnjega meseca udeležili svetovnega prvenstva na Poljskem. Lani so bili zasebni športniki uvrščeni na drugo mesto na svetu. Upam, da se bodo letos vrnili v našo državo s prejemom svetovne diplome ”.